19 lipca 2016

Introligatornia

 

 

Krojenie

Gilotyna Perfecta 160 pracuje w oparciu o pliki CIP4, które generowane są w naświetlarni na etapie przygotowywania matryc. Załadowanie profilu CIP4 na gilotynę umożliwia automatyczne docinanie nawet najbardziej złożonych arkuszy drukarskich. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Sztancowanie

Czynność introligatorska polegająca na wykrawaniu z arkusza (lub stosu arkuszy) papieru, kartonu, tektury lub innego podobnego podłoża pożądanego kształtu którego nie można uzyskać za pomocą zwykłego krojenia na gilotynie. Maszyny sztancujące umożliwiają wykrawanie najróżniejszych kształtów z użyciem wykrojników płaskich. Możemy sztancować do formatu B1 z prędkością 4000 arkuszy na godzinę.

Maszyna sztancująca Heidelberg pozwala na sztancowanie do formatu B2+ ( w dół bez ograniczeń).  Można na niej wykonywać również bigowanie, nacinanie papieru, folii samoprzylepnej lub perforowanie.

 

Falcowanie

Jest to jedno- lub wielokrotne składanie arkusza papieru w celu osiągnięcia docelowego formatu i liczby stron składki. Na wyposażeniu introligatorni znajdują się trzy falcerki. Pozwalają one składać arkusze o różnej gramaturze i formacie.

 

Kaszerowanie

Uszlachetnianie wyrobu papierniczego poprzez oklejanie cienkim papierem (niezadrukowanym lub zadrukowanym) papieru znacznie grubszego kartonu, tektury falistej itp. w celach dekoracyjnych lub technologicznych.

Kaszerujemy do wymiaru 140 x 200 cm.

Zastosowanie: wszelkiego typu standy, prezentery, segregatory, clipboardy, stojaki, teczki, główki kalendarzy, okładki książek, itd.

 

 

Z typowych
prac introligatorskich
wykonujemy także:

oprawy szyte i klejone wszelkich wydawnictw – linia do oprawy szytej – 8 stacji, maszyna zbiera, szyje drutem i kroi (trójnóż), wydajność do 14 tys. sztuk na godzinę;

klejenie punktowe opakowań, pudełek różnego typu i wielkości. Sześciopunktowa składarko-sklejarka Omega skleja pudełka różnego typu. Max. format opakowania po rozłozeniu 110 x 70 cm;

spiralowanie – maszyna do spiralowania pozwala na łączenie bloków o grubości grzbietu do 12,7 mm. Możliwość założenia spirali 1/4, 5/16, 7/16, 9/16 cala oraz różnego rodzaju zawieszek, np. do kalendarza, do notesu, itd.;

numerowanie – posiadamy automatyczny numerator wyposażony w dwie głowice, z funkcją bigowania i perforowania;

montaż mechanizmów ringowych i innych za pomocą nitownicy, np. do segregatorów, teczek;

pakowanie w folię – gotowy produkt możemy zapakować w folię i zgrzać ją zabezpieczając zawartość. Format max. A3. Zastosowanie: zapachy samochodowe, wrzutki do gazet, gazety, itp.

W przypadku zleceń niestandardowych prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny lub mailowy.