Automat kaszerujący stock

Kaszerowanie to technologia polegająca na uszlachetnianiu poprzez oklejanie wyrobu papierniczego o wysokiej gramaturze (kartonu, tektury falistej) cienkim papierem (niezadrukowanym lub zadrukowanym) w celach dekoracyjnych, zabezpieczających lub technologicznych. Otrzymany wyrób jest dzięki temu o wiele bardziej trwalszy niż wydruk na pojedynczym papierze. Ze względów technologicznych bezpośredni druk na tekturze jest dość kosztowny, dlatego kaszerowanie idealnie nadaje się do tego typu produkcji.

Typowym przykładem kaszerowania są wydawnictwa. Książki mają grube kartki z tektury, na której naklejone są wydruki. Często całość jest pokryta folią czy lakierem bezbarwnym w celu zabezpieczenia przed pobrudzeniem. Książki tego typu są znacznie ładniejsze i trwalsze niż książki w miękkiej okładce ale droższe.

news_automat-kaszerujacy_icon

Kolejnym przykładem jest kaszerowanie opakowań. Polega na oklejaniu cienkim, zadrukowanym papierem powierzchni tektury falistej przeznaczonej na opakowania produktów, której nie da się bezpośrednio zadrukować na maszynie drukarskiej z powodu jej grubości oraz wewnętrznej struktury.

 

Nasza firma wykonuje usługę kaszerowania tektury litej oraz tektury falistej na automacie kaszerującym, solidnej niemieckiej firmy Stock. Format jaki obsługujemy wynosi  1000×1414mm (format B0).

 

W celach technologicznych kaszerujemy aby zwiększyć wytrzymałość produktu na czynniki zewnętrzne lub zmienić strukturę powierzchni.